X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
بالاخره کاوه در لیگ ۱ ماند

لحظاتی پیش مسابقات لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور به پایان رسید و تیم کاوه‌ی زنجام موفق شد که با کسب ۶ برد و ۸ مساوی و ۸ باخت در این لیگ باقی بماند و تیم‌های شموشک نوشهر و شاهین اهواز به لیگ دسته دو سقوط کنند.

نتایج هفته‌ی پایانی این مسابقات به این شرح است:

گروه الف
تراکتورسازی تبریز ۱-۱ مقاومت بسیج فارس
شموشک نوشهر ۳-۲ شاهین اهواز
شهرداری بندرعباس ۱-۳ استیل‌آذین
سرخپوشان ۰-۰ کاوه‌ی زنجان
نیروی زمینی ۱-۱ گل گهر سیرجان
داماش ایرانیان ۰-۱ پیام مشهد

گروه ب
کوثر تهران ۲-۱ شهرداری تبریز
هما تهران ۰-۰ سپاهان نوین اصفهان
صنایع آلومینیوم اراک ۳-۰ نساجی مازندران
مس رفسنجان ۴-۲ تربیت یزد
فولاد خوزستان ۳-۱ پارس جنوبی
ماشین‌سازی تبریز ۱-۱ اتکا تهران

برنامه‌ی مرحله‌ی پلی‌آف:
استیل‌آذین - سپاهان نوین اصفهان
فولاد خوزستان - پیام مشهد

سخنان علی نیکبخت بعد از بازی با شهرداری بندرعباس

علی نیکبخت: بازیکنان کاوه در این دیدار با جان و دل بازی کردند و همین امر موجب شد تا به هر 3 امتیاز حیاتی بازی دست یابیم.

غیبت رحمان اسفندیاری، مجید حیدری و اسفندیار محسنی در خط دفاع، ما را بر آن داشت تا در این بازی حساس از مقداد قباخلو که یک مهاجم است درخط دفاع بهره ببریم.

وی خاطرنشان کرد: کاوه‌ی زنجان برای کسب پیروزی در مقابل شهرداری بندرعباس نیاز مبرمی به حمایت تماشاگران خونگرم زنجانی داشت که خوشبختانه این تماشاگران با تشویق‌های مداوم خود، تیمشان را تنها نگذاشتند.

نیکبخت در خصوص بازی هفته‌ی پایانی کاوه در مقابل سرخپوشان دلوار افزار تهران، اظهار داشت: در بازی مقابل سرخپوشان باید همه‌ی توان خود را جهت کسب امتیاز به کار گیریم و به همین منظور باید گل نخوریم و در وهله‌ی دوم به فکر زدن گل در ضد حملات باشیم.

کاوه ۳ امتیاز ابقا را گرفت

کاوه‌ی زنجان در بیست و یکمین بازی خود در رقابت‌های این فصل لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور در ورزشگاه انقلاب میزبان شهرداری بندرعباس بود که در پایان توانست میهمان خود را با نتیجه‌ی ۲-۰ شکست دهد.

این بازی که روز جمعه ۲۰/۱/۱۳۸۷ ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه در ورزشگاه انقلاب زنجان آغاز شد با استقبال خوب تماشاگران زنجانی همراه نشد و فقط حدود ۳۰۰ نفر این بازی را تماشا کردند.

کاوه‌ی زنجان ۲

شهرداری بندرعباس ۰

گل‌های کاوه: علی صادق (۶۲) - اصغر رحیمی (۹۴)

گل‌های شهرداری: -

بازیکنان کاوه: شهاب خورشیدی، علی صادق، حمیدرضا خالقی، وحید سید محمدلو (از دقیقه‌ی 59 رضا عزیزی)، مقداد قباخلو، فرشید یادگاری، محسن فرقانی (از دقیقه‌ی 82 رحیم علیزاده)، محمود مقیمی، اصغر رحیمی، رسول بروش (از دقیقه‌ی 88 پیمان تیموری) و سعید تقوی‌پور

بازیکنان شهرداری: محمود بحرینی، میلان استویانسکی، سعید وثوق، مرتضی ایزدی (از دقیقه‌ی 63 شهاب جهانگیری)، عبدالکریم کولی بالی، گئورگ استراتولات، مهدی کریمی، عباس اسدی (از دقیقه‌ی 80 فریی گودرزی)، ابراهیم محمدی، هدایت شهریاری و سجاد بیگی الواری

داوران: شاهین حاج بابایی (داور وسط) - مصطفی فراهانی (کمک داور اول) - حسین طالقانی (کمک داور دوم) - حسین عباسی (داور چهارم)

ناظر داوری: حسین عسگری

نماینده‌ی فدراسیون: گودرز حبیبی

اخطاری‌ها: محسن فرقانی - محمود مقیمی (کاوه) و مهدی کریمی - ابراهیم محمدی (شهرداری)

شاگردان علی نیکبخت در نیمه‌ی اول، بازی متعادلی را در مقابل شاگردان محمدرضا کربکندی به نمایش گذاشتند اما در نیمه‌ی دوم، شهرداری بندرعباس توانست در دقیقه‌ی ۵۵ موقعیت خطرناکی را به روی دروازه‌ی کاوه خلق نماید که دفع به موقع شهاب خورشیدی و پس از آن تیرک افقی دروازه مانع از به ثمر رسیدن گل شد.

در ادامه‌ی این مسابقه، کاوه حملات متعددی را به روی دروازه‌ی حریف ایجاد نمود که در یکی از حملات، دفع ناقص محمود بحرینی موجب شد تا علی صادق در دقیقه 62 اولین گل کاوه را به ثمر رساند. تماشاگران زنجانی که پس از گل اول شروع به تشویق تیمشان کردند، با تشویق‌های متوالی خود روحیه‌ی تیم میهمان را تضعیف نموده و تیم میزبان علیرغم گلی که به ثمر رسانده بود دست از حمله برنداشت و این بار نوبت اصغر رحیمی بود که در دقیقه 9۴ با یک ضربه‌ی سر، دومین گل کاوه‌ی زنجان را به ثمر برساند.

با این پیروزی کاوه ۲۵ امتیازی شد و با توجه به شکست شموشک نوشهر در مقابل استیل آذین اختلافش با تیم پایین تر از خود یعنی شموشک به عدد ۳ رسید. به این ترتیب اگر شموشک بازی بعدی خود در مقابل شاهین اهواز را واگذار یا مساوی کند، کاوه در لیگ دسته یک باقی می‌ماند. و اگر این تیم را ببرد و از طرفی کاوه با حریف پایانی خود یعنی سرخپوشان مساوی کند و یا بر این تیم غلبه کند، در این صورت هم کاوه در لیگ دسته ۱ می‌ماند.

ولی اگر کاوه بازی بعدی خود را واگذار کند و شموشک ببرد، در آن صورت دو تیم هم امتیاز شده و طبق قوانین باید در یک شهر بی‌طرف با هم مسابقه دهند تا تکلیف تیم سقوط‌کننده به لیگ دسته ۲ مشخص شود.

سقوط تیم‌ها از لیگ دسته ۱ به لیگ دسته ۲: در این فصل دو تیم آخر هر گروه به طور مستقیم و بدون انجام بازی حذفی به لیگ دسته ۲ سقوط می‌کنند و تاکنون سوقط شاهین اهواز از گروه ۱ مسجل شده است.

صعود تیم‌ها از لیگ دسته ۱ به لیگ برتر: دو تیم اول هر گروه به شکل ضربدری در بازی‌های حذفی رو در روی هم قرار می‌گیرند. یعنی تیم اول گروه الف با تیم دوم گروه ب و تیم دوم گروه الف با تیم اول گروه ب به شکل رفت و برگشتی مسابقه می‌دهند. برنده‌ی این دو دیدار به مسابقات لیگ برتر باشگاه‌های کشور فصل ۱۳۸۸-۱۳۸۷ صعود می‌کند و دو تیم بازنده فصل آینده باز هم در لیگ دسته یک خواهند بود. برنده‌ی دو بازی پلی‌آف که به لیگ برتر صعود کرده‌اند برای تعیین قهرمان لیگ دسته یک رو در روی هم قرار خواهند گرفت.

سقوط تیم‌ها ار لیگ برتر به لیگ دسته ۱: دو تیم آخر لیگ برتر این فصل (تیم‌های هفدهم و هجدهم) فصل آینده در لیگ دسته یک باشگاه‌های کشور بازی خواهند کرد.

صعود تیم ها از لیگ دسته ۲ به لیگ دسته ۱: دو تیم اول هر گروه لیگ دسته ۲ - جمعا ۴ تیم - به طور مستقیم و بدون انجام بازی حذفی به لیگ دسته ۱ صعود می‌کنند.

   1       2       3    >>